تبلیغات
ظهور12 - علل دشمنی جهان با ایران
.: سلام به شما بازدیدکننده عزیز :.

.: :.

.: شما وارد وبلاگ ظهور12 شده اید و که به تازگی به وبسایت ظهور 12 به آدرس www.zohur12.com تبدیل شده.مطالب جدید در آن وبسایت و مطالب قدیمی تر در این وبلاگ است.برای مشاهده وبسایت ما روی لینک زیر کلیک کنید.:.


بسمه تعالی

پست الكترونیك|امروز :
ظهور12
یک بار برای همیشه
اگر تمایل دارید کلیک کنید

اگر تمایل دارید کلیک کنید تا شرایط و فرم عضویت برایتان نمایان شود


بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 10 شهریور 1389

 پیوند ثابت

 

علل دشمنی با ایران

علل دشمنی با ایران

نویسنده: سیده مریم طباطبایی ندوشن
اگه علت های دشمنی دشمنانمون رو بدونیم، بهتر می تونیم قانع بشیم که دشمن در کمینه و باید هوشیار بود. از مهم ترین علت های دشمنی استعارگرا با ایران، به موارد زیر می شه اشاره کرد:
1. ترس از رواج ظلم ستیزی، از نوع ایرانیش: بله دوستان! یکی از مهم ترین دلایل دشمنی استعمارگرهای جهان با کشور ما، ترس از رواج ظلم ستیزی و فراگیر شدن مبارزه با استعمار، اون هم از نوع ایرانی و از جنس مبارزات دوران انقلاب، مبارزه ای که در نوع خودش بی نظیر بود و بزرگ ترین حادثه قرن بیستم تلقی شد. مهم ترین علت روشن شدن آتیش جنگ بین ایران و عراق در سال های آغازین تشکیل حکومت اسلامی در ایران، همین مسئله بود. ایران ما بعد از انقلاب شکوهمند اسلامیش، اصلی ترین و شاید بزرگ ترین دغدغه جهان خوارها شد.
انقلاب ایران می تونست خیلی از کشورهای منطقه و جهان رو بیدار کنه. برای پیشگیری از این اتفاق، استعمارگرها سعی کردن این غائله رو از همون اول، ختم کنن تا کار به کشورهای دیگه نکشه.
2. کینه و خشم به خاطر متوقف شدن چپاولگری های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی در ایران: ارزشمندترین دستاورد انقلاب ایران، قطع کردن دست بیگانه ها و چپاولگرا از منابع و ثروت های ملی مون بود. برای همین، استعمارگرها و در رأس اونا امریکا، برای اعاده حیثیت از دست رفته شون در منطقه، و پرکردن خزانه شون از منابع نفتی ایران، برای تخلیه روانی و به امید نابودی حکومت اسلامی در ایران، هوچیگری می کنن. هنوزم سران کاخ سفید، ایران رو مرکز اصلی ایجاد و گسترش حس تنفر از امریکا درجهان می دونن. پس نقشه شون رو از خاورمیانه شروع کردن؛ القای خطرناک بودن ایران برای امنیت همسایه ها ، اولین قدم بود تا اذهان عمومی رو در منطقه از نقشه های امریکا ، منحرف کنه. با همین القائات، عراق، بر خودش لازم دید که با ایران بجنگه. ترس صدام حسین از سرنگونی سلطنتش و پیدا کردن عاقبتی مثل فرجام محمد رضا شاه در ایران، و ترس از تأثیر معنوی انقلاب امام خمینی(ره) در بیداری مردم عراق وپیدا شدن شور انقلابی و شعور سیاسی در کشورش، عامل روشن کننده آتیش جنگ بین دوکشور شد.
پروژه دموکراتیزه کردن کشورهای خاورمیانه هم نقشه بعدی بود. این پروژه، دست یابی به نفت رو خیلی راحت می کرد و به این ترتیب، با ضعیف شدن مسلمونا، هم امنیت اسرائیل تأمین می شد، هم نفوذ معنوی ایران در منطقه کم می شد.
منبع:کتاب گلبرگ شماره 122طبقه بندی: جدیدترین اخبار، 
ارسال توسط مجهول الهویت
نظر سنجی
قالب وبلاگ چه طوره؟صفحات جانبی
پیوند های دوستان
در خواست نویسندگی
اگر تمایل دارید کلیک کنید تا شرایط و فرم عضویت برایتان نمایان شود