تبلیغات
ظهور12 - آیا ساعت مارکار در یزد, یک obelisk است؟
.: سلام به شما بازدیدکننده عزیز :.

.: :.

.: شما وارد وبلاگ ظهور12 شده اید و که به تازگی به وبسایت ظهور 12 به آدرس www.zohur12.com تبدیل شده.مطالب جدید در آن وبسایت و مطالب قدیمی تر در این وبلاگ است.برای مشاهده وبسایت ما روی لینک زیر کلیک کنید.:.


بسمه تعالی

پست الكترونیك|امروز :
ظهور12
یک بار برای همیشه
اگر تمایل دارید کلیک کنید

اگر تمایل دارید کلیک کنید تا شرایط و فرم عضویت برایتان نمایان شود


بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه 24 مرداد 1389

اگر نمی دانید obelisk چیست به ادامه مطلب بروید.

ضمنا توضیح تصویری اینکه ارکار ابلیسک است یا نه؟

برو به ادامه مطلب

مقدمه اول:

همه یزدی ها میدان مارکار را دیده اند و احتمالا در طول روز گذری به آنجا هم داشته باشند.

در این میدان یک ساعت بزرگ قرار دارد که با هزینه پشوتن جی دوساباهای مارکار که از زرتشتیان ساکن هند بود ساخته شده‌است. علاوه بر این ساعت٬ پرورشگاه و یک مدرسه نیز با این نام توسط ایشان ساخته شده و هنوز برای هزینه‌های جاری آن‌ها از محل وقف این شخص ِ درگذشته استفاده می‌شود.

مقدمه دوم:

ماسونری یک تشکیلات منظم جهانی است که بر ارکان دولت های جهان و اکثر وجوه زندگی سیاسی، اقتصادی و فرهنگی جوامع، سلطه یافته است و  بسیار  هم آزادانه عمل می کند . کسی که عضو فراماسونری است ، ماسون یا  فراماسون نامیده می شود .

 یکی از بزرگترین اهداف گروه های ماسونی این است که زمینه را برای حکومت فردی از بین ماسون ها با عنوان نمادین ضد مسیح (Antichrist  = دجال)، یا به تعبیر بعضی از گروه های ماسونی، فرعون جدید (New Pharaoh) آماده کنند. فراماسونری جمعیتی سرّی است که کسی به راحتی نمی تواند در حریم آن نفوذ کند و اگر هم راه یافت، مکلف است اسرار آن را مکتوم نگه دارد؛ اما با این وجود ، کسانی توانستند به حریم آن نفوذ کنند و موفق به کشف و  افشای اسرار آنها شوند .

همه ی این افراد متفق الرأی  هستند  که : "مسئله  یک  توطئه است که این توطئه از اواخر قرن هجدهم آغاز شده و تا به امروز هم با موفقیت تمام ادامه دارد و هدف نهائی آن ایجاد یک حکومت جهانی «شیطانی» است و برای پیاده کردن آن در سراسر عالم، به یک مبارزه وسیع و بی امان دست زده اند".

علائم و نمادهای فراماسونری:

چشم جهان بین٬ ستون سنگی با نوک هرمی (Obelisk)٬ ستاره شش گوش٬ عدد های ۱۳ و ۳۳ و ... از جمله مهمترین نمادهای ماسون هاست که از آنها در معماری های خود در سراسر جهان استفاده می کنند و با نفوذ در بین شهرهای کشورهای مختلف این نمادها را به کار می برند.

ستون سنگی با نوک هرمی (Obelisk)

این  نماد  که  نماد  زایندگی و باروری در مصر باستان بوده است، در بناهای ماسونی متعددی به کار رفته است . توجه کنید که Obelisk ها دقیقاً به شکل فوق می باشند  و  به  صورت  ستون سنگی منشوری شکل هستند که سطح مقطع مربعی دارند و در انتهای آن ها نیز همیشه هرم وجود دارد. بنابراین بناهایی  که  ویژگی های  فوق  را  نداشته باشند، Obelisk محسوب نمی شوند.

برج ساعت یکی از شعب یونایتد بانک

اما بحث اصلی:

این تصویر ساعت میدان مارکار یزد است:

 شباهت این بنا با نماد ابلیسک انکار ناپذیر است٬ اما جستجوهای نگارنده پیرامون خیّرِ مرحوم مارکار و پیشینه ایشان نتیجه ای در بر نداشت و ادعایی نیست که ایشان عضو تشکیلات فراماسونری بوده اند.

متاسفانه این پدیده مختص به این بنا در شهر یزد نیست و معماری های مشکوکی با نماد های ماسونی و شیطان پرستی در مشهد و رشت و ... نیز مشهود است.

جالب اینکه ساختمانهای موسسه قوامین هم وام گرفته از این نماد (ابلیسک)  است:

به هرحال جا دارد یزد شناسان و مسئولین فرهنگی یزد کنکاشی در این مورد داشته باشند ...ارسال توسط مجهول الهویت
نظر سنجی
قالب وبلاگ چه طوره؟صفحات جانبی
پیوند های دوستان
در خواست نویسندگی
اگر تمایل دارید کلیک کنید تا شرایط و فرم عضویت برایتان نمایان شود