تبلیغات
ظهور12 - ارباب حلقه ها و پایان تاریخ به روایت مسیحیت صهیونیستی(نقد ارباب حلقه ها)
.: سلام به شما بازدیدکننده عزیز :.

.: :.

.: شما وارد وبلاگ ظهور12 شده اید و که به تازگی به وبسایت ظهور 12 به آدرس www.zohur12.com تبدیل شده.مطالب جدید در آن وبسایت و مطالب قدیمی تر در این وبلاگ است.برای مشاهده وبسایت ما روی لینک زیر کلیک کنید.:.


بسمه تعالی

پست الكترونیك|امروز :
ظهور12
یک بار برای همیشه
اگر تمایل دارید کلیک کنید

اگر تمایل دارید کلیک کنید تا شرایط و فرم عضویت برایتان نمایان شود


درباره ارباب حلقه ها گفتنی بسیار زیاد است. چند تكه كوچك از بررسی هایی كه دیگران كرده اند می آورم تا ان شاء الله در آینده نقد جامع و همه جانبه ای بر این فیلم بنگارم.   ابتدا نقد خبرگزاری مهر را می اورم كه واقعا خواندنی است: ....

http://www.honarnews.com/uploads/arbaab%20halgheha_2441.jpg

منبع:cinemazion.blogfa.com

ارباب حلقه ها و پایان تاریخ به روایت مسیحیت صهیونیستی

خبرگزاری مهر،گروه فرهنگ و هنر: ارباب حلقه ها رمان سه جلدی جی . آر. آر. تالکین که در دهه شصت نوشته شده است در حال و هوای تبلیغات پایان دوران(آخرالزمان)، در سال 2000 از بایگانی کتابخانه اکسفورد بیرون کشیده شد و بر اساس آن، سه فیلم ساخته شد. قسمت سوم "ارباب حلقه ها (بازگشت پادشاه) به کارگردانی پیتر جسکون و بازیگری الیجا وود، ویگومورتنسن، کریستوفرلی و... محصول 2003 نیوزیلند می باشد. روایت ها به طور موازی از یک مبدا شروع می شود و متوازن پیش می رود.  مرکزیت فیلم ، پایتخت گوندور است که در محاصره نیروی سیاهی ( سارون ) قرار گرفته است. کندالف ( کاهن و ضامن صلح و نور ) با تلاش زیاد سعی می کند به ارتش شکست خورده گوندور نیروی تازه ای ببخشد.او در این راه از کمک پادشاه ( روهان ) که جنگاورانش را برای شکست در بزرگترین نبرد تاریخ گوندور گسیل می دارد نیز برخوردار است.

 بدست گرفتن شمشیر شکسته نجات بخش که ترمیم یافته است " آراگون" را در مرکز توجهات قرار می دهد تا بعد از نبردها و همچنین انداختن حلقه انگشتری ( مظهر قدرت) در آتش مذاب توسط " فرودو" به نام پادشاهی بی پایان تاجگذاری کند و صلح ابدی را بر کره زمین حاکم گرداند. در زمانی که فرودو موفق می شود عامل تباهی زورمندی را نابود کند - عاملی که می تواند از انگشتی به انگشت کس دیگری فرو رود و جهان را با هوس های فردی غرق در سیاهی کند- آراگون تاجگذاری  می کند و آغاز حکومت او صلح را به ارمغان می آورد . اقوام شرکت کننده در جنگ بزرگ به وطن شان مراجعه می کنند و گندالف ( کاهن) غایب می شود.

 از دهه هفتاد سینمای هالیوود ساختن فیلم هایی که " آخرین جنگ سرنوشت ساز بشریت " یا همان " آرماگدون " ARMAGEDON  را در بر بگیرد در دستور کار تولید های خود قرار داده است. "ارباب حلقه ها : بازگشت پادشاه" در ادامه  زنجیره تولید فیلم های " آخر زمانی " است .

به گزارش "مهر" هنگامی که در اوایل دهه هشتاد " کارتر" به تمامی نیازهای صهیونیست ها پاسخ در خور انتظارشان را نداد لابی صهونیستی " ایپک " آمریکا او را به نفع رونالد ریگان از هواداران مسیحیان صهیونیست در انتخابات شکست دادند. همزمان لشکر کشی رژیم صهیونیستی  به لبنان شروع شد و فرآیند  سلسله جنایت های صهیونیست ها را ابعادی دیگر بخشید . در لبنان دهه هشتاد تجسم عینی مسیحیان صهیونیست ( فالانژیست ها) به قدرت رسیدند و از خود تاریخی ننگین بر جای گذاشتند. همین روند تعویض ریاست جمهوری در آمریکا بامحاکمه و خلع ید " بیل کلینتون" بوسیله ایپک تکرار شد و مسیحیان صهیونیست آمریکا با دار و دسته بوش جنگ خاورمیانه را با اشغال افغانستان و عراق شروع کردند. مسیحیان  صهیونیست  که تحت تاثیر عقاید مذهبی خود، تفسیری مذهبی از جنگ درخاورمیانه ارایه می دهند، جنگ عراق را پیش زمینه حوادث قبل از ظهور مسیح می نامند. این گروه که بوش  و کابینه اش از معتقدین به آن هستند با مطالعه جزء به جزء کتاب مقدس ( عهد قدیم وجدید ) و با تکیه بر عصمت حرفی آن ، وقایع آینده را پیش گویی و تفسیرمی کنند. همین عقیده ویژه است که این گروه را از دیگراندیشمندان مسیحی متمایز می سازد.

پایه اعتقاد نوین این مکتب در قرن نوزدهم و تحت تاثیر نگرش ویژه به کتاب مقدس ( عهده قدیم و جدید ) شکل گرفت. براساس اعتقادات آنها ،تاریخ بشریت به هفت عصر (دوره ) تقسیم می شود. به گفته آنان در حال حاضر جهان درحال پشت سر گذاشتن دوره ششم حیات تاریخی خود و آماده شدن برای ورود به عصر هفتم که همان ظهور مسیح است می باشد.

بر اساس پیش گویی های آنان در عصری که ما زندگی می کنیم ، فجایع بی سابقه و حوادث بسیاری اتفاق می افتد که در نهایت به آخرین جنگ سرنوشت ساز یا همان آرما گدون منتهی می شود. در این جنگ مسیح دشمنان خود را از بین برده و سلطنت هزار ساله خود را برپا می کند . به همین  دلیل به پیروان این عقیده  " هزاره گرا" گفته می شود . اکثر طرفداران این مکتب که بالغ بر 12 میلیون نفر هستند  در آمریکا مستقر می باشند . عده ای از آنها کرسی های کنگره و پست های مختلف سطوح گوناگون را در دولت کنونی آمریکا در اختیار دارند.

مسیحیان صهیونیست عقیده دارند که براساس پیش گویی ها اشغال عراق پیش زمینه وقایع قبل از ظهور مسیح بدست آنان اعتقاد راسخی به پیش گویی های مطرح شده در کتاب " مکاشفات یوحنا" ( عهد جدید ) دارند. علیرغم متن بسیار مبهم و نمادین این پیش گویی ها در کتاب مقدس ، فصل های مربوط به عراق روشن تر آمده است. در کتاب مقدس عراق بانام " بابل" معرفی شده است. با وجود اینکه در طول تاریخ ، عراق بارها مورد هجوم بیگانگان غربی قرار گرفته است ، مسیحیان صهیونیست عقیده دارند که تصرف عراق توسط آمریکا با ظهور مجدد مسیح مرتبط است و طرح تقسیم عراق به سه ناحیه ، احتمالا با عبارت " و شهر بزرگ به سه قسم منقسم گشت..." منطبق است . این گروه لشگری از کشیشان صهیونیست را به عراق فرستاده اند تا مردم عراق را متقاعد کنند تصرف کشورشان ، امر محتوم الهی بوده است و در پیش گویی های کتاب مقدس به صراحت به آن اشاره شده و آنها باید آن را بپذیرند.

 در فیلم " ارباب حلقه ها : بازگشت پادشاه" 8 دقیقه بعد از آغاز فیلم " پپین" با نگاه کردن به " گوی آتشین" که گندالف آن را به پارچه می پیچید تا چشمی به آن نیفتد، آینده را می بیند و از تصرف شهر در آینده مطلع می شود و آن را به گندالف  بازگو می کند. این رازی است که گندالف از مدت ها قبل بر وقع آن آگاه است . همان رازی که مسحیان صهیونیست سعی در ترویجش دارند. در این فیلم "گندالف" قدرت اساطیری بینش الهام یافته دارد و کسی است که باید زیر نظرش حلقه به مذاب انداخته شود و پادشاهی اراگون اعاده شود ، موجودی نمایانده می شود که از ازل تا ابد جهان را آگاه است و تولد و نوجوانی و جوانی نداشته  همیشه سپید موی  دانا و توانا بوده است و در آخر فیلم هم همچون ناظری بی طرف از چشم ها پنهان می شود . این ویژگی ها سخن او را برای مخاطب  اثر گذار و ماندگار می کند .

 در این میان بر اساس عقاید مسیحیان صهیونیست بسیاری از متون کتاب مقدس و ازجمله سرود مذهبی " خرقیال نبی " که در عهد عتقیق آمده است به لزوم تجمع یهودیان در فلسطین و تشکیل حکومت یهودی اشاره می کند.  آن ها عقیده دارند که یهودیان باید به سوی فلسطین مهاجرت کنند تا نقش خود را در وقایع ظهور مسیح ایفا نمایند . ابزار سینما می تواند در قالب طرح یک درام  زمینه ساز قبول این حرکت جمعی د دهه های آتی باشد .

 به گزارش "مهر" جماعت مسیحیان صهیونیست شامل ده ها انجمن است که مهمترین آن " سفارت مسیحیت" واقع دراورشلیم ، به شمار می آید. مسیحیان صهیونیست بر اساس مطالب کتاب " سفر پیدایش تورات " تلاش می کنند تاحکومت اسراییل را از نیل تا فرات گسترش دهند. تورات ، سفر پیدایش ، باب پانزدهم ، ردیف 18 : "در آن روز خداوند با ابراهم  عهده بست و گفت: این زمین را از نهر مصر تا به نهر اعظم ( یعنی فرات ) به نسل تو بخشیدم ." به همین علت است که مسیحیان صهیونیست پا به پای " ایپک " AipAc ؛ لابی یهودیان آمریکا با فرآیند صلح خاورمیانه به شدت مخالف اند و از دولت اسراییل می خواهند که سرزمینی های اشغالی را یکپارچه سازد.

مسیحیان صهیونیست  همچنین به دلیل اعتقاد خود مبنی بر ساخت معبد سلیمان واینکه معبد سلیمان در زیرمسجد الاقصی واقع است سعی در تخریب مسجد الاقصی دارند. براساس اعتقاد آنان ، مسیح پس از ظهور در معبد سلیمان نماز می گذارد، پس مسیحیان باید تا زمان ظهور مسیح مراسم عبادی و قربانی کردن خود را مطابق شریعت موسی در معبد سلیمان تمرین کنند.

 آنان جنگ با مسلمانان را حتمی می دانند و صلح را قبل از ظهور مجدد مسیح امکان ناپذیر ارزیابی می کنند. " یت  رابرتسون" کشیش مسیحی صهیونیست عقیده دارد: " وضعیت جهان ، نباید به سوی صلح و بهبود حرکت کند، جهان را باید به سمت بدترین شرایط ممکن سوق داد. مسیحییان باید بیاموزند که چگونه موجب تاخیر ظهور مسیح نشوند. بنابراین حتی مسیحیان نباید نگران آسیب های  زیست میحطی باشند، زیرا براساس پیش گویی ها، این امر مقدمه ظهور مسیح است ."

کشیش دیگر مسیحی صهیونیست " جیم رابرتسون " که یک کانال تلویزیونی نیز در اختیار دارد می گوید:  قبل از ظهور مسیح صلحی وجود ندارد و تا قبل از ظهور مسیح هر تلاشی برای صلح ، بی معنی و بر خلاف گفتار خداوند مسیح است " یکی دیگر از واعظان مسیحی صهیونیستی ،" استراسبورگ " که سرپرست یکی از سایت های اینترنتی  جمع آوری و بررسی و تطبیق وقایع پیش از ظهور را به عهده دارد می گوید: "من از واقعه یازدهم سپتامبر بسیار خوشنود شدم ومومنین به علت جو عمومی  حاکم به دروغ از وقوع این حادثه اظهار تاسف کردند. اما آنان از عمیق وجودشان ایمان دارند که این حادثه خواست آنان که همان ظهور مسیح است را محقق می سازد. "

جستجوی نشانه های تفکر صهیون در آثار سینمایی  شائبه درگیری  جستجوگران در میان توهم توطئه  را ایجاد می کند . این همان تصوری است که صاحبان رسانه و سرمایه گذاران تولید برنامه های تلویزیونی و فیلم های سینمایی با رویکرد مورد نظر  سعی در ترویج و گسترشش دارند. اما آنچه مسلم است سینما بویژه در هالیوود ابزار موثری  برای پیشبرد اهداف کلان سیاست مداران است . هنوز افزایش تولیدات ضد اسلامی را در اواخر دهه 70 و تداوم این تولیدات ا طی بیش از دو دهه فراموش نکرده ایم . فیلم های  پرمخاطبی که مسلمانان را تروریسم ، بی منطق ، غیر اجتماعی و خطرناک به تصویر می کشید . فیلم هایی که در حرکتی آرام  مردم دنیا را برای برداشتن گام بزرگ در خاومیانه آماده کرد . تا جایی که لشگرکشی بی منطق غرب به سرزمین محرومی چون افغانستان با کمترین واکنش جهانی روبرو شد ، حرکتی که در عراق تداوم پیدا کرد . مردم دنیا که بیش از 20 سال تنها از طریق رسانه های هدفمند و سینما با کشورهای اسلامی و مسلمانان آشنا شده بودند خیرخواهانه و انسان دوستانه قتل عام و ویرانی را در خاورمیانه به نظاره نشستند . همانطور که " گراهام فرانکلین" در مورد نیروهای  اعزام شده به عراق گفته است : " آنها به عراق رفته اند تا به عنوان یک مسیحی عشق و علاقه خود رابه مردم نشان دهند و آنها این کار را  با نام مسیح انجام می دهند ".

 تا قبل از حرکت نظامی آمریکا و حمایت غرب سخن گفتن از ایجاد فضای ضد اسلامی در فیلم های آمریکایی نیز توهم توطئه تلقی می شد ، گذشت  زمان نشان داد که  قتل عام ، ویرانی و مرگ توهم توطئه نیست ، اما کار سینما در عرصه سیاست های کلان  ایجاد توهم خیرخواهانه است . 

امروز نیز به نظاره نشسته ایم که چگونه تاریخ گذشته توسط سینما ، این رسانه ماندگار در ناخودآگاه انسان تحریف می شود و چگونه آینده تاریخ  زمینه سازی می شود . آیا مخاطب امروز سینما با مخاطب دیروز تفاوت دارد ؟ آیا می توان گفت فیلم های تجاری و جذاب دیگر بستر مناسبی برای تبلیغ پنهان نیست ؟ آیا سینما بر محور هالیوود با ساختن فیلم سینمایی ، انیمیشن و مستند  آتش  تهیه ، توپخانه هیچ حرکت جهانی دیگری  را تامین نمی کند ؟ آیا فیلم  پیتر جکسون جزیی از برنامه های تخیل پردازانه واعظان مسیحی صهیونیست نیست ؟  آیا می توان به سخن کوته اندیشان بسنده کرد ، دست از "توهم توطئه " برداشت ، سرخویش گرفت و راه خود رفت ؟

منابع:
1- نشریه الحیاه چاپ لندن 2003
2- روزنامه  جوان صفحه اندیش تابستان 83
3- روزنامه ایران 26 آبان 83

منبع: خبرگزاری مهر www.mehrnews.com/fa/NewsDetail.aspx?NewsID=163985
طبقه بندی: نقد فیلم ها، 
ارسال توسط مجهول الهویت
نظر سنجی
قالب وبلاگ چه طوره؟صفحات جانبی
پیوند های دوستان
در خواست نویسندگی
اگر تمایل دارید کلیک کنید تا شرایط و فرم عضویت برایتان نمایان شود