تبلیغات
ظهور12 - رسانه|نقد رستاخیز در 2012
.: سلام به شما بازدیدکننده عزیز :.

.: :.

.: شما وارد وبلاگ ظهور12 شده اید و که به تازگی به وبسایت ظهور 12 به آدرس www.zohur12.com تبدیل شده.مطالب جدید در آن وبسایت و مطالب قدیمی تر در این وبلاگ است.برای مشاهده وبسایت ما روی لینک زیر کلیک کنید.:.


بسمه تعالی

پست الكترونیك|امروز :
ظهور12
یک بار برای همیشه
اگر تمایل دارید کلیک کنید

اگر تمایل دارید کلیک کنید تا شرایط و فرم عضویت برایتان نمایان شود


بازدید : مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 21 مرداد 1389

باید بدانیم که دو فیلم برای 2012 توسط هالیوود ساخته شده.

http://sony35-various.webs.com/Dec2012jpg.sized.jpg

: رستاخیز در

2012

2: 2012

نقد در ادامه مطلب

 ۲۰۱۲ Doomsday (2012 روز رستاخیز)

ماجرا از آنجایی شروع می‌شود که گروهی محقق به یک معبد در مکزیک وارد می‌شوند و علامت صلیبی از طلا را کشف می‌کنند . در این فیلم همزمان به ابعادی متضاد از دین باوری و نیز ارتداد و بی دینی به نحوی کمرنگ پرداخته می شود .

در فیلم رستاخیز ۲۰۱۲ ،  جهان از بعد از کشف صلیب طلایی به هم ریخته و از هوا و زمین آشفته می گردد . لذا این اعتقاد شکل می گیرد که روز قیامت نزدیک است  . دراین فیلم نیز مانند سایر فیلم های از این دست ، شخصیت های فیلم نهایتا از نقاط مختلف دنیا به هم رسیده و در معبدی که صلیب کشف شده بود به هم می‌رسند و این نکته را القا می کنند که این‌ها برگزیدگانی از سوی خداوند هستند که می‌توانند زمین را نجات دهند و از روز قیامت جلوگیری کنند . در این میان پیامبری جدید نیز در معبد به دنیا می‌آید.

آنچه در این فیلم قابل توجه است این است که اعتقاد به صلیب منشا نجات بخشی بشریت است . صلیبی که اعتقاد به آن گستره جهانی دارد و پیامبر آخر الزمان نیز از همین اعتقاد زاییده می شود.

فیلم رستاخیز ۲۰۱۲ تعریضی پنهان به دین مبین اسلام دارد که نجات را در اعتقاد به حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم و سپس منجی موعود حضرت صاحب الامر علیه السلام می داند.

در مسیحیت مسیح علیه السلام بعد از این که مصلوب شد و سپس دفن شد ، بعد از سه روز از قبر برخاست و این از قبر برخاستن رستاخیز نامیده شده است. سازندگان فیلم که از معتقدان به این اندیشه هستند ، رستاخیز مسیح را در قالبی نو اما با اندیشه ای التقاطی در آیین مسیحیت ارائه کرده اند به گونه ای که در پایان فیلم بیننده اگر چنین اعتقادی ندارد ، جزم پیدا کند که رستاخیز مسیح حقیقتی است که با اعتقاد به صلیب ممکن است.

پیوسته این رویکرد در مسیحیت وجود داشته است که بدون توجه به عقلانیت ، بر باورهای خود با کوبیدن بر طبل ایمان بدون عقل ،‌ تاکید نموده است . این در حالی است که بسیاری از دانشمندان و نقادان مسیحی کتاب مقدس ،‌ آموزه رستاخیز مسیح را از آموزه هایی اسطوره ای دانسته اند که از ادیان باستان به مسیحیت راه یافته است و از اساس این باور خرافه آلود است.ارسال توسط مجهول الهویت
نظر سنجی
قالب وبلاگ چه طوره؟صفحات جانبی
پیوند های دوستان
در خواست نویسندگی
اگر تمایل دارید کلیک کنید تا شرایط و فرم عضویت برایتان نمایان شود