تبلیغات
ظهور12 - قضیه سال 2012 چیه؟
.: سلام به شما بازدیدکننده عزیز :.

.: :.

.: شما وارد وبلاگ ظهور12 شده اید و که به تازگی به وبسایت ظهور 12 به آدرس www.zohur12.com تبدیل شده.مطالب جدید در آن وبسایت و مطالب قدیمی تر در این وبلاگ است.برای مشاهده وبسایت ما روی لینک زیر کلیک کنید.:.


بسمه تعالی

پست الكترونیك|امروز :
ظهور12
یک بار برای همیشه
اگر تمایل دارید کلیک کنید

اگر تمایل دارید کلیک کنید تا شرایط و فرم عضویت برایتان نمایان شود


بازدید : مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 21 مرداد 1389

تاریخچه ای بر قضیه سال میلادی  2012

منبع:pedar.net

 

افراد زیادی نزد پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله و سلم می آمدند و از زمان رخ دادن قیامت سوال می کردند. این سوال بارها تکرار می شد. در قرآن چندین بار به این مساله اشاره شده است . از جمله در سوره اعراف آیه ۱۸۷ آمده است :

یَسْأَلُونَکَ عَنِ السَّاعَةِ أَیَّانَ مُرْسَاهَا قُلْ إِنَّمَا عِلْمُهَا عِندَ رَبِّی لاَ یُجَلِّیهَا لِوَقْتِهَا إِلاَّ هُوَ ثَقُلَتْ فِی السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضِ لاَ تَأْتِیکُمْ إِلاَّ بَغْتَةً یَسْأَلُونَکَ کَأَنَّکَ حَفِیٌّ عَنْهَا قُلْ إِنَّمَا عِلْمُهَا عِندَ اللّهِ وَلَـکِنَّ أَکْثَرَ النَّاسِ لاَ یَعْلَمُونَ .

یعنی : درباره قیامت از تو سؤال مى‏کنند، کى فرامى‏رسد؟! بگو: «علمش فقط نزد پروردگار من است; و هیچ‏کس جز او (نمى‏تواند) وقت آن را آشکار سازد; (اما قیام قیامت، حتى) در آسمانها و زمین، سنگین (و بسیار پر اهمیت) است; و جز بطور ناگهانى، به سراغ شما نمى‏آید!» (باز) از تو سؤال مى‏کنند، چنان که گویى تو از زمان وقوع آن باخبرى! بگو: «علمش تنها نزد خداست; ولى بیشتر مردم نمى‏دانند.»

همین مفهوم به بیانی دیگر در انجیل آمده است. مرقس در ۱۳ : ۳۲ از قول مسیح علیه السلام می نویسد: ولی از آن روز و ساعت غیر از پدر هیچ کس اطلاع ندارد . نه فرشتگان در آسمان و نه پسر هم . انجیل متی هم در این باره می نویسد:  (۲۴ : ۳۶ ) اما از آن روز و ساعت هیچ‌کس اطلاع ندارد، حتی ملائکه آسمان جز پدر من و بس.

در ادیان شرقی که با عرفان هایی رمز آلود و مبتنی بر پیشگویی آمیخته اند ، اما چنین اعتقادی مبنی بر این که فقط خداوند ،‌خبر دقیق روز واپسین را می داند، وجود ندارد . چرا که پیروان آموزه های برخاسته از این ادیان ، در حقیقت پس از اندی ریاضت، خود را در مرحله نیروانا فرض می کنند و با دکترین های خود خدایی، بر مسند الهی، آینده را پیش گویی می کنند. این پیش گویی ها که کم هم نیست به مرور به ادیان الهی به نحوی خرافه گونه راه پیدا کرده است . به گونه ای که بسیاری از سران فرقه های مسیحی بنیاد اندیشه های خود را بر پیشگویی گذاشته اند و از این رهگذر کتک خوری حرفه ای در تحقق نیافتن پیش گویی هایشان شده اند . تا جایی که برخی از این فرقه ها حتی از منطقه تبلیغی خود اخراج شده اند .  به عنوان مثال یکی از فرقه های مسیحی به نام قدیمی فرزندان خدا ((The Children of God  و نام کنونی خانواده محبت (Family of love) که به پیش گویی های شاعرانه شهره است در این زمره می باشد . رهبر این فرقه به نام: دیوید برَند بِرگ David Brandt Berg که یکی از کشیشان مدعی مکاشفه است در یکی از پیشگویی های خود در سال ۱۹۶۹ افاضه کرد: زلزله بزرگی در شرف وقوع است و اقیانوس آرام فرو خواهد رفت . لذا به همراه پیروانش به ایالت آریزونا در آمریکا فرار کرد… . اما نه زلزله ای اتفاق افتاد و نه اقیانوس آرام فرو خفت. لذا مردم بر او برآشفتند و پس از مدتی وی را از آریزونا اخراج کردند و … .

 

 

بیل گراهام (روحانی سابق کاخ سفید):

سال ۱۹۷۰ بازگشت مسیح رخ خواهد داد و در یک دگرگونی جهانی ، همه چیز ویران خواهد شد. وی پیش گویی کرده بود که با توجه به این که جهان به سمت آرماگدون در حال حرکت است ، نسل حاضر آخرین نسل تاریخ خواهد بود. اما نسل ۱۹۷۰ به ۲۰۱۰ تغییر یافته و هنوز سروده های بیل گراهام در حسرت تحقق است.

یکی از رهبران برجسته اوانجلیست‌ها به نام پت رابرتسون(Pat Robertson) در نهم ژوئن ۱۹۸۲ سه روز پس از اشغال لبنان توسط اسرائیل گفت: به شما اطمینان می‌دهم قیامت و رستاخیز در پاییز ۱۹۸۲ به وقوع خواهد پیوست. اتحاد شوروی دست به حملات نظامی می‌زند و ضربه قاطعی بر سر آن‌ها فرود خواهد آمد. مدتی گذشت خبری نشد. رابرتسون ،‌ پیشگویی اش را به ۲۸ شهریور ۱۳۸۶ نیم ساعت بعد از غروب اتفاق تغییر داد . باز خبری نشد. در نهایت گفت این اتفاق در سال ۲۰۰۷ قطعی خواهد شد اما اکنون سه سال از دو هزار و هفت می گذرد و هنوز … !

این نحوه پیش گویی در بین شخصیت ها و نیز برخی از فرقه های مسیحی بسیار است . اما امروزه نوع مدرن و تجارت مآبانه ای از این پیش گویی در دنیای مسیحیت شکل گرفته است. بدین ترتیب که هر تهیه کننده هالیوودی از زمانی که اندیشه تولید یک فیلم در ذهنش شکل می گیرد ، به فکر انتشار یک پیشگویی می‌افتد که در داستان افسانه‌ای فیلمش شکل گرفته است . سپس با تبلیغات گسترده آن را به باور مردم تبدیل می کند تا وقتی که برای نخستین بار فیلم وی اکران شد ، فروشی فوق العاده داشته باشد. لذا می بینید بر همین اساس فیلم هایی که چنین رنگ و بویی دارند در کشورهای مسیحی در زمره پرفروش‌ترین ها قرار می گیرند. از جمله می توان به فیلم های زیر اشاره کرد :


Nostradamus 2012

نوستراداموس:

این فیلم تحت عنوان مستند علمی ، به پیشگویی های نوستراداموس و تقویم مایاها ونقاشی های نوستراداموس در کتاب گمشده او می پردازد. نوسترآداموس پیشگویی است که با ارائه پاره ای سخنان کلی ، برخی حوادث مهم تاریخ را به مخاطبان القا می کند. نکته جالب در مورد پیشگویی های وی این است که مفسران بسیاری با اندیشه هایی متضاد پیشگویی های وی را به نفع خود تفسیر کرده اند و هر یک آنچه را وی گفته به حوادث کشور و آیین خود نسبت داده است. نوستر دقیقا همان احساسی که غیب گو های فال گیر کنار خیابان به مراجعه کنندگانشان القا می کنند را به دیگران تقدیم می نماید ، البته با صورت و جلوه ای علمی و کلاسیک .

در فیلم نوستر آداموس ۲۰۱۲ نیز با بررسی وضعیت جهان و مشکلات به وجود آمده اقتصادی ، جوی ، جنگها و بیماری ها ، زلزله های متعدد ، سیل و طوفان های سهمگین ، و … سال  ۲۰۱۲ سالی وحشتناک و آخر جهان خوانده شده است .

 علاوه بر این فیلم ها دو فیلم دیگر به نام های

رستاخیز 2012

و

2012

ساخته شده که نقد اونا رو قرار دادیم.
طبقه بندی: شناخت بنیان دجال،  جدیدترین اخبار، 
ارسال توسط مجهول الهویت
نظر سنجی
قالب وبلاگ چه طوره؟صفحات جانبی
پیوند های دوستان
در خواست نویسندگی
اگر تمایل دارید کلیک کنید تا شرایط و فرم عضویت برایتان نمایان شود