تبلیغات
ظهور12 - بنیان دجال-بخوانید و بصیر شوید.
.: سلام به شما بازدیدکننده عزیز :.

.: :.

.: شما وارد وبلاگ ظهور12 شده اید و که به تازگی به وبسایت ظهور 12 به آدرس www.zohur12.com تبدیل شده.مطالب جدید در آن وبسایت و مطالب قدیمی تر در این وبلاگ است.برای مشاهده وبسایت ما روی لینک زیر کلیک کنید.:.


بسمه تعالی

پست الكترونیك|امروز :
ظهور12
یک بار برای همیشه
اگر تمایل دارید کلیک کنید

اگر تمایل دارید کلیک کنید تا شرایط و فرم عضویت برایتان نمایان شود


بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 15 تیر 1389

بنیان های فتنه ی دجال

فتنه ی دجال بزرگ ترین فتنه ای خواهد بود که جهان آفرینش به خود دیده است به عبارتی این فتنه تکامل یافته ی تمام فتنه ها در طول تاریخ بشر است تا جایی که همه ی فتنه ها در طول تاریخ هر کدام قطعه ای برای تکمیل پازل فتنه ی دجال بوده است: هیچ فتنه ی کوچک و بزرگی در دنیا به وجود نیامده است مگر برای شکل گیری فتنه ی دجال. (1)......

منبع:سایت آل یاسین

 

.........

قتل عام ملتها، چپاول ثروتها، لجام گسیختن از شهوت ها

چهار فتنه در پیش رویتان می باشد: در فتنه ی نخست خونریزی حلال شمرده می شود، در فتنه ی دوم علاوه بر خونریزی چپاول اموال حلال شمرده می شود، در فتنه ی سوم علاوه بر خونریزی و چپاول اموال تجاوز به عنف و ناموس حلال شمرده می شود و آنگاه فتنه چهارم دجال خواهد بود.(2)

زن پرستی، عقل ستیزی، ثروت طلبی

امام علی(ع) در حدیثی هشدار بخش بنیان فتنه ها که عظیم ترین آن دجال است را سه امر معرفی فرمودند: بنیان فتنه ها سه چیز است: زن دوستی که آن شمشیر شیطان است، شراب خواری که آن دام شیطان است و ثروت دوستی که آن نیزه ی شیطان است.(3)

«حب النساء» به معنای محبت و گرایش افراطی نسبت به زنان که در دوران معاصر با گرایش فمینیسم یا زن گرایی در نظام مادی گری و با گرایش افراطی زن پرستی و لذت جویی در آیین شیطان پرستی مطابقت دارد، «شرب الخمر» به معنای گرایش به سوی عقل ستیزی با استفاده از مست کننده ها می باشد که می تواند تمام مشروبات الکلی مست کننده و تمام گونه های مواد مخدر و روان گردان را دربر بگیرد، «حب الدرهم و الدینار» به معنای محبت افراطی به ثروت طلبی که مهم تریم مصداق آن را می توان نظام مادی گرایی محض که بر مردم جهان سیطره یافته است برشمرد.

بنیان های اصلی فتنه ی دجال را تا بدین جا      می توان چنین برشمرد:

1ـ خونریزی عمومی و قتل عام ملت ها

2- ثروت طلبی و چپاول اموال و ثروت ها

3- لذت جویی و لجام گسیختگی شهوت ها

4- عقل ستیزی با استفاده از مشروبات مست کننده، مواد تحدیر کننده و روان گردانها

فتنه ی عظیم دجال دارای بنیان هایی مهم است که خلاصه وار عبارتند از:

5- ادعای خدایی و ربوبیت

6- استخدام جنیان و شیاطین

7- استفاده ی گسترده از سحر و شعبده و جادو

8- ترویج شکم پرستی و سوء استفاده از عنصر غذا

9- بهره گیری از تصویرسازی های دروغ دجال که با آنها زشت را زیبا و زیبا را زشت، بهشت را جهنم و جهنم را بهشت و حق را باطل و باطل را حق جلوه می دهد.

دجال و ادعای ربوبیت

داعیه ی خدایی از اصلی ترین ویژگی های دجال است. دجال در ابتدا داعیه ی نبوت و پیامبری می کند و آنگاه به تدریج ادعای خدایی می نماید.(5)

تا جایی که با بالاترین صدا در میان مردم جهان ندای «أنا ربکم الأعلی» سر می دهد:

دوستان و اولیای من به سویم بشتابید، همانا من برترین پروردگار شمایم که شما را آفرید و تناسب بخشید و تقدیر کرد و هدایت نمود.(6)

دجال با استفاده از ابزارهایی که دارد این ندا را به گوش شرق و غرب عالم (7) می رساند تا هر یک از آنان به زبان خویش این پیام ندا را دریابد.(8)

دجال با استفاده از سحر و جادو و تصرف در چشم مردمان کارهای شکفت انگیزی انجام می دهد. او به ظاهر در حرکت خورشید تصرف می نماید و به ظاهر آن را به حرکت یا سکون وامی دارد و ندا      می دهد: «من پروردگار جهانیانم این خورشید به اجازه ی من حرکت می کند. آیا مایلید آن را از حرکت باز دارم؟»

آنگاه خورشید را به ظاهر آنچنان از حرکت باز     می دارد که یک روز مانند یک ماه جلوه می کند، سپس می گوید: آیا مایلید آن را به حرکت وادارم؟ پس خورشید را چنان به حرکت در می آورد که یک روز همچون یکساعت جلوه می نماید.(9)

در مقامی دیگر دجال بر شخصی تسلط می یابد. به ظاهر او را می کشد و زنده می نماید. آنگاه         می گوید: آیا من پروردگار تو نیستم که زنده      می نمایم و می میرانم؟

در این میان آنان که ادعای خدایی دجال را        می پذیرند در دریای فساد غرق می گردند و آنان که از او رو بر می گردانند و به یکتایی خدا اقرار   می نمایند از فتنه ی دجال محفوظ می مانند.(11)

زنی پس از باور به خدایی دجال از او می خواهد همسرش را زنده گرداند. دجال شیطانی را فرا     می خواند تا به چهره ی همسر آن زن پیش روی او ظاهر شود. آن زن شیطان را به جای همسر زنده شده ی خویش باور می کند تا جایی که با آن شیطان زندگی می کند و با او همبستر می شود غافل از این که با شیطان هم آغوش گشته است.    (12) بدین سان پیروان دجال خانه هایشان از حضور شیاطین پر می شود.(13)

«و هر آن که از یاد خدای رحمن دوری گزیند شیطانی را برای او برمی گماریم تا همواره قرین و همنشین او باشد»(14)

مردان عرب پس از اقرار به خدایی دجال از او      می خواهند که شتران و گوسفندانشان را که در طول قحطی تلف شده اند زنده کند. دجال گروهی از شیاطین را که به چهره ی شتران درآمده اند به آنها می بخشد و آنان با شادمانی می گویند: اگر او خدای ما نبود شتران و گوسفندان مرده ی ما را زنده نمی ساخت.(15)

 

پی نوشت:

1ـ معجم أحادیث الامام المهدی، ج3، ص42؛ مسند احمد، ج5، ص389 /// 2- همان، ص93؛ ابن حماد، الفتن، ج1، ص54 /// 3- ری شهری، میزان الحکمه، ح2359 /// 4- معجم احادیث الامام مهدی، ج3، ص69 /// 5- همان، ص28 /// 6- شیخ صدوق، کمال الدین، ج2، ص525 //// 7- همان /// 8- مسند احمد، ج3، ص79 /// 9- ابن حماد، الفتن، ج2، ص543 /// 10- مسند احمد، ج5، ص221 /// 11- همان، ص13 /// 12- ابن حماد، الفتن، ج2، ص543 /// 13- الدرالمنثور، ج3، ص61 /// 14- سوره زخرف /// 15- سیوطی، الحاوی، ج2، ص89 /// 16- سررسید به سوی ظهور، ص84
طبقه بندی: شناخت بنیان دجال، 
ارسال توسط مجهول الهویت
نظر سنجی
قالب وبلاگ چه طوره؟صفحات جانبی
پیوند های دوستان
در خواست نویسندگی
اگر تمایل دارید کلیک کنید تا شرایط و فرم عضویت برایتان نمایان شود